Menu Zavrieť

Kto som

Volám sa Katarína Heredošová. Mám 42 rokov, som šťastne vydatá a s manželom Jánom máme troch synov ( Filip 21, Erik 19, Hugo 17 ). Som rodená Sabinovčanka a v Sabinove mám aj korene mojich predkov.  Moji rodičia ma  vychovávali  k zodpovednosti, čestnosti, úcte a tolerancii k druhým, rovnako ako aj mojich 3 súrodencov.

Po ukončení povinnej školskej dochádzky na Základnej škole 17. novembra v Sabinove, som pokračovala v štúdiu na Konzervatóriu v Košiciach. Po ukončení  tejto školy, som nastúpila ako pedagóg hry na flaute do ZUŠ v Lipanoch a neskôr do ZUŠ v Sabinove. Od roku 2004  po absolvovaní výberových konaní zastávam pozíciu riaditeľky ZUŠ v Sabinove a som doposiaľ štatutárom tejto organizácie.  Počas svojej pedagogickej a umeleckej praxe som sa rozhodla rozšíriť si svoje vzdelanie na Pedagogickej fakulte Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, kde som vyštudovala odbor hudobné umenie a etika. Aj vďaka Vám a podpore ľudí z okresu Sabinov som uspela v minuloročných novembrových voľbách do VÚC  a stala som sa poslankyňou VÚC v Prešove. Vo svojej poslaneckej službe  sa snažím a vždy sa budem snažiť, o to aby obyvatelia mesta Sabinov, sabinovského okresu  a tiež obyvatelia prešovského kraja mali lepšie a kvalitnejšie podmienky pre ich život. A toto  ma viedlo aj k môjmu  rozhodnutiu kandidovať na post primátorky mesta Sabinov.

   Milí Sabinovčania, Sabinov nie je iba mesto. Je to náš domov. A preto by som bola rada, aby ste sa na chvíľku zastavili a predstavili si Sabinov, v ktorom sa darí férovým príležitostiam, kde pokoj a spokojnosť sú normou a radosť žiť a pracovať niečím samozrejmým.  Som si istá, že Sabinov by takým mohol byť. Ako žena a matka viem, čo znamená bezodkladná služba pre niekoho, kto Vás potrebuje bez ohľadu na čas, únavu, či chuť.

   Nadchádzajúce voľby, nebudú o výmene človeka vo funkcii na štyri roky. Budú o výmene človeka na veľmi dôležité štyri roky.  Pretože za štyri roky, si založíte rodinu. Za štyri roky, sa stihnete narodiť, naučiť chodiť a rozprávať. Za štyri roky môžeme z vízie urobiť realitu, no nie všetko sa dá za štyri roky stihnúť a na niektoré veci, aby sa stali úplnými a samozrejmými, potrebujeme niekedy dlhší čas.

Milí priatelia, mojou túžbou je, aby v našom kráľovskom meste Sabinov ľudia nažívali vo vzájomnej úcte, tolerancii a rešpektovaní sa navzájom. Aby tí, ktorí majú šediny, nemuseli smútiť za tým, ako bolo a ich deti sa nebáli toho, ako bude.

Nesľubujem vám zázraky. Sľubujem vám tvrdú prácu a ponúkam srdce. Srdce pre mesto, ktoré je naše. Pretože to, akým mestom Sabinov bude, záleží od nás.  Verím, že vďaka nášmu úsiliu sa  Sabinov  môže stať neobyčajným, naším spoločným milovaným domovom.

Katarína očami manžela Jána

Pracovné a odborné znalosti poslankyne VÚC za okres Prešov a kandidátky na primátorku mesta Sabinov za koalíciu OľaNO, KDH, NOVA a SaS ste mali možnosť okrem iného spoznať aj na stranách nášho  sabinovského občasníka. Aká je  však Katarína Heredošová manželka a matka očami jej manžela Jána?

Čomu sa Katarína venuje, ak práve nemanažuje ZUŠ-ku?

Katka, moja manželka, vedie veľmi aktívny život. Pravda je, že ZUŠ-ka  je jej srdcovka, ale to neznamená, že naša rodina je bokom. Spolu vychovávame troch synov a musím povedať, že svoje materské povinnosti si plní s láskou a zodpovednosťou. Má rada poriadok a k tomu vedie aj nás chlapov, aj keď nie vždy je to podľa jej predstáv…  🙂

V rodine sa snažíme udržiavať aktívne vzťahy, má 3 súrodencov, ktorí majú aj svoje rodiny. Pravidelné stretnutia sú pre našu rodinu prioritou a utvrdzujú nás v tom, že rodina je základom života.

Máme aj veľa úžasných priateľov, s ktorými sa rovnako radi stretávame a trávime voľný čas. Tieto chvíle sú pre nás oboch veľmi vzácne a inšpirujúce. Obaja sme spoločensky založení.

Necelý rok je Katka aj poslankyňou PSK, pribudli jej preto nové povinnosti, ale získava tiež nové skúsenosti. Niekedy sa s našimi synmi divíme, kedy a ako to vlastne všetko stíha.

Aké jedlo má najradšej a prečo?

            Hm, je to ťažká otázka, pretože ja to môžem ohodnotiť len z toho, ako to vnímam ja. Pravdupovediac, rád varím, a ak je to čo len trocha možné (kvôli môjmu pracovnému vyťaženiu), snažím sa variť aj doma pre našu rodinu. A neviem prečo, ale všetko, čo navarím, Katka zje s chuťou. Takže, asi som dobrý kuchár… 🙂 Z jedál všeobecne má Katka veľmi  rada lasagne, ale musia byť pripravené super!

Ktorú vlastnosť si ceníte na Kataríne najviac a prečo?

            Ťažko je vybrať jednu a to svedčí o tom, že svoju manželku vnímam ako výnimočnú ženu. Možno na prvý pohľad krehkú, ale vo svojej podstate silnú, priebojnú a zodpovednú. Je to žena plná tvorivých nápadov, ktoré sa aj v praxi snaží zrealizovať. Je výnimočne empatická a problémy druhých sa jej aj osobne dotýkajú. Rada pomáha druhým, preto sa už pred rokom rozhodla kandidovať za poslankyňu PSK, a myslím, že to bol aj dôvod jej rozhodnutia kandidovať na post primátorky mesta Sabinov. Jednoducho, je to moja KATKA!